Контакт

Актуелно

Економија6 минути

Ваучерите за туризам ќе може да се користат и преку туристички агенции

Министерството за економија овозможи сите лиценцирани туристички агенции кои сакаат да работат со ваучери за туризам, да можат дополнително да...

Свет15 минути

Експлозијата во Бејрут остави 300.000 луѓе без покрив над главата

Огромната експлозија во пристаништетто во Бејрут испрати шок-бранови низ градот, предизвикувајќи масовно оштетување на градбите дури до периферијата на градот....

Македонија1 час

(Видео) Мицкоски: Струјата поскапува поради предизборните партиски вработувања

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја обвини власта дека поскапувањето на струјата е поради водење недомаќински политики и предизборен поткуп...

Македонија3 часа

МНР: Во експлозијата во Бејрут засега нема повредени македонски државјани

Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која однесе повеќе од 100 животи и разори делови од градот, Министерството за...

Свет3 часа

Се урна пантонски мост при воена вежба во Русија, повредени 18 лица

Најмалку 18 лица се повредени за време на воената вежба кога се урнал пантонски мост во еврејскиот автономен регион во...