Контакт

Актуелно

Економија30 минути

Голема победа за „Епл“, не мора да ѝ плати 13 милијарди евра данок на Ирска

„Епл“ ја доби судската битка со Европската комисија. Тие се жалеа против пресудата на Европската комисија дека на Ирска ѝ...

Македонија46 минути

Струмица – нудел ваучери за гориво за глас за определена политичка партија

До 13 часот во основните јавни обвинителства и преку електронската адреса [email protected], пристигнати се неколку известувања за евентуални изборни нерегуларности....

Регион2 часа

(Видео) Навалица во Белград, огромен број луѓе чекаат за тестирање на коронавирус

Огромни редици за тестирање на коронавирус беа забележани пред институтот „Торлак“, за што сведочат и видеата што се шират на...

Европа3 часа

Нагло зголемување на бројот на новозаразени со коронавирус во Австрија

Во Австрија, во последните 24 часа има драстично зголемување на бројот на новозаразени со коронавирус, дури 133. Најголем број случаи,...

Македонија3 часа

Изборниот молк прекршен со партиски знамиња, плакати и графити на гласачки места

За време на предизборниот молк, до 7 часот биле регистрирани осум настани од кои шест биле на подрачјето на СВР...