Контакт

Актуелно

Забава7 часа

Почина Бранко Лустиг, продуцентот на „Шиндлерова листа“ и „Гладијатор“

Филмскиот продуцент Бранко Лустиг почина утрово на 88-годишна возраст во Загреб, пишува „Национал“. Лустиг е најпознатиот хрватски продуцент и добитник...

Македонија7 часа

Рачна бомба пронајдена вo шупа во Арачиново

Рачна бомба oд моделот „Ф1“ од руско производство била пронајдена при претрес во домот на маж од Арачиново. Од Обвинителството...

Црна хроника8 часа

Деветнаeсетгодишна девојка со автомобил удрила во пешак кај Липково

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково, со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане. Несреќата се случила на регионалниот пат...

Европа8 часа

Туск: Русија е стратешки проблем, а не партнер

Претседателот на Европскиот совет во заминување, Доналд Туск, рече дека ги уверил водачите на ЕУ оти Русија е стратешки проблем,...

Регион9 часа

Рекордни бранови во Хрватска, експертите велат ова е само почеток

Највисоко ниво на морето измерено од 1955 година во близина на Сплит, бран со рекордна висина во близина на Дубровник,...