Контакт

Актуелно

Македонија6 часа

Се укина забраната во кафулиња и ресторани на една маса да седат само двајца

Владата денеска донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана. Со...

Регион7 часа

Премиерот на БиХ позитивен на коронавирус

Премиерот на Федерацијата Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ, е позитивен на коронавирус. Тој ги почувствувал првите симптоми на неодамнешниот мировен...

Регион7 часа

Нови антивладини протести во Бугарија: „Корона, чао! Бојко, чао!“

Нови антивладини протести попладнево се случуваат во Софија, Варна, Бургас, Стара Загора, Хасково и неколку други градови во Бугарија. Веќе...

Македонија9 часа

Лични карти може да се подигнат и на денот на гласањето

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека управните служби при МВР на територијата на целата држава на денот на...

Македонија10 часа

Притвор од 8 дена за насилникот од автокампот „Градиште“

Охридското Обвинителство поднесе предлог за определување мерка притвор за 32-годишниот скопјанец, кој на 10 јули во Охрид, во автокампотот „Градиште“,...