Контакт

Актуелно

Црна хроника21 минута

Син го пронашол татка си мртов во бунар

Триесет и осумгодишен маж од Арачиново го пронашол телото на неговиот татко Н.Р.(68) во бунар во близина на својата куќа...

Македонија3 часа

Пронајдена марихуана кај две лица вработени во УБК

Полицијата пронашла марихуана при преглед на возило на двајца скопјани, кои биле вработени во УБК. МВР соопшти дека двајцата се приведени...

Македонија4 часа

Фон дер Лајен ќе се залага за брзи преговори со Северна Македонија и Албанија

Претседателка на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен во нејзиното прво интервју за „Шпигел“ ги потврди заложбите за европската перспектива...

Македонија6 часа

ВМРО-ДПМНЕ бара да се истражи дали Јанева го злоупотребува боледувањето

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение бара од надлежните да истражат дали Катица Јанева го злоупотребува боледувањето. „Катица Јанева веќе петти ден по...

Црна хроника6 часа

Поведена постапка за две лица кај кои беше пронајдена дрога

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид донесе Наредба за спроведување истражна постапка за две лица поради неовластено производство и...