Контакт

Актуелно

Македонија7 минути

Во Геријатриската болница во Скопје 17 пациенти заболени од коронавирус

Седумнаесет пациенти во ЈЗУ Специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ во Скопје се позитивни на коронавирус. „На ден...

Свет1 час

Лукашенко тврди дека бил намерно заразен со Ковид-19

Неколку дена по загадочната објава дека се бори против Ковид-19 без да ја напушти функцијата, белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави...

Свет1 час

Бројот на загинати од експлозијата во Бејрут се искачи на 154

Бројот на загинати во експлозијата во пристаништето во Бејрут се искачи на 154, изјави либанскиот министер за здравство, пренесува државната...

Регион1 час

Во Словенија 10 нови случаи на коронавирус

Во Словенија во последните 24 часа се тестирани 753 лица од кои 10 се позитивни на коронавирус, пет помалку од...

Македонија4 часа

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски, донира крвна плазма

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски, на Институтот за трансфузиона медицина донира крвна плазма. „Многу сум среќен затоа што...