Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Свет18 минути

  Во Јапонија почина најстариот маж во светот на 112 години

  Само една недела пред 113. роденден почина најстариот маж во светот, Јапонецот Читетсу Ватанабе. Ватанабе, кој живееше во пензионерски дом...

  Црна хроника39 минути

  Уапсени три лица за тешка кражба во Арачиново

  Полициски службеници синоќа уапсиле двајца малолетници и 22-годишно лице од с. Арачиново поради тешка кражба. Како што соопшти МВР, Н.Е.(22)...

  Европа1 час

  Во Италија над 220 заразени од коронавирусот, во изолација 11 градови

  На европскиот континент најпогодена од коронавирусот е Италија. Седум лица загинаа, а над 220 се заразени, но овие бројки постојано...

  Европа2 часа

  Министрите од ЕУ на состанок за методологијата за проширување

  Советот на министри за општи и европски работи на ЕУ на денешната средба ќе разговара за новата методологија на процесот...

  Свет2 часа

  Во Турција уапсен капетанот на авионот кој се распадна на три дела

  Турските власти го уапсија капетанот на авионот на компанијата „Пегасус“, Махмут Арслан, по авионската несреќа која се случи пред неколку...