Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Европа2 минути

  Најмалку 30 лица се повредени во нападот во Германија, меѓу нив има и деца

  Околу 30 лица се повредени откако автомобил влета во карневалска парада во западниот германски град Волкмарсен, соопшти полицијата.Регионалната телевизиска станица...

  Регион57 минути

  Во Загреб се испитуваат шест примероци на коронавирус

  Вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19) се тестираат на Клиниката за инфективни болести во Загреб, јавуваат тамошните медиуми. По еден...

  Спорт1 час

  Ѓоковиќ го продолжи победничкиот старт на 2020: Мора да работиш умно

  Светскиот број 1, Новак Ѓоковиќ го продолжи својот победнички старт на 2020, победувајќи во 14-тиот меч оваа година, откако со...

  Македонија3 часа

  (Видео) Спасовски – Палмер: Реформите најавуваат позитивна и скорешна одлука на ЕУ за почеток на преговорите

  Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, на маргините на самитот за Западен Балкан на Европската банка за обнова и развој во Лондон,...

  Свет5 часа

  СЗО против шпекулациите: Лукот не помага против коронавирусoт

  Светската здравствена организација (СЗО) тргна во борба против шпекулациите, полувистините и дезинформациите поврзани со коронавирусот. Под мотото „Myth busters“ на...