Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Економија3 часа

  Трамп ги повика јапонските компании да инвестираат во САД

  Американскиот претседател Доналд Трамп го повика јапонскиот деловен светда ги зголеми инвестициите во САД, прекорувајќи ја Јапонија поради значајниот суфицит...

  Спорт4 часа

  Судија беше стрелец  во Холандија, па си го призна голот! (видео)

  Од холандската четврта лига доаѓа најбизарната случка оваа сабота – судија кој дава гол и потоа си го признава. Првиот...

  Свет5 часа

  Папата: Абортусот никогаш не може да биде одобрен, дури и ако фетусот е тешко болен

  Папата Франциско за време на конференција против абортусот, рекол дека абортусот никогаш не може да биде одобрен, дури и ако...

  Свет5 часа

  Најбогатите луѓе во САД поседуваат 70 отсто од вкупното богатство

  Најбогатите 10 отсто од домаќинствата во САД поседуваат 70 проценти од вкупното богатство на домаќинствата, покажува најновиот извештај на „Дојче...

  Спорт6 часа

  Хамилтон супериорно до пол-позицијата во Монако, ново фијаско за Ферари

  Светскиот шампион и лидер во генерален пласман, Луис Хамилтон им донесе емотивна пол-позиција на Мерцедес на Монако ГП трката, а...