Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Македонија15 минути

  Пендаровски поддржува напаѓачите на новинари да се гонат по службена должност

  Претседателот Пендаровски дава поддршка за измени во Кривичниот законик со кои ќе се овозможи нападите врз новинарите и медиумските работници...

  Македонија2 часа

  „Визер – Скопскиот маратон“ ќе се трча в недела со посебни протоколи против Ковид-19

  „Визер – Скопски маратон“ ќе се одржи на 4 октомври, недела, по истата патека, но со нов старт и нова...

  Регион3 часа

  Црногорски епидемиолог: Короната ни се шири како во Бергамо на почетокот на епидемијата

  Интензитетот на трансмисија на коронавирусот во Црна Гора е дури и поголем отколку што беше во италијанскиот град Бергамо на...

  Црна хроника3 часа

  Приведени тројца малолетници, кои украле златни синџирчиња

  Полицијата приведе тројца малолетници поради сомнение дека се сторители на кривично дело тешка кражба на дрзок начин. „На 22 септември,...

  Европа3 часа

  Конте ќе предложи вонредната состојба да трае до крајот на јануари

  Италијанскиот премиер, Џузепе Конте, изјави дека ќе му предложи на парламентот да ја продолжи вонредната состојба до крајот на јануари...