Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Регион16 минути

  Ердоган навести затворање на воената база Инџирлик ако САД воведат санкции

  Турција би можела да ја затвори воената база Инџирлик, во која има американски нуклеарни боеви глави, како одговор на заканите...

  Свет5 часа

  Грета фотографирана на подот во воз, од железницата велат дека имала седиште во прва класа

  Откако шведската климатска активистка, Грета Тунберг објави фотографија на која седи на подот во наводно преполн воз со кој си...

  Македонија7 часа

  (Видео) Шекеринска: Скопје не е веќе мрачен вилает каде полицијта брка студенти по библиотеки

  Вицепреиерката Радмила Шекеринска во обраќањето пред присутните на последниот настан од караванот на СДСМ насловен „На прав пат“ говореше за...

  Регион8 часа

  Вучиќ: Доаѓа Џонсон, а по него и Трамп

  Српскиот претседател, Александар Вучиќ, изјави дека се надева оти премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон ќе ја посети Србија. „Ќе...

  Европа10 часа

  Откриена бомба за време на реновирање на театар во Италија, евакуирани 54.000 лица

  Околу 54.000 луѓе се евакуирани од италијанскиот град Бриндизи поради деактивирање на бомба во Втората светска војна, соопштија локалните власти....