Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија8 часа

  Спасовски најави намалување на казните за сообраќајни прекршоци

  Потпретседателот на СДСМ и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на граѓанската трибина во Кичево најави дека наскоро ќе следува...

  Европа8 часа

  ЕУ: Ирското Море ќе биде граница по брегзит

  Функционери од Европската Унија кои имаат пристап до информациите за преговорите за брегзит велат дека најголемата пречка за постигнување договор...

  Спорт10 часа

  Леброн на страна на Кинезите – менаџерот на Хјустон не бил „доволно едуциран“

  Леброн Џејмс смета дека генералниот менаџер на Хјустон рокитс, Дерил Мори „не бил доволно едуциран“ пред на Твитер да ја...

  Свет11 час

  Столтенберг: Загрижен сум за последиците од турската операција во Сирија

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази загриженост за последиците од офанзивата на Турција во северна Сирија врз борбата против...

  Европа12 часа

  Пучдемон протестираше во Брисел

  Поранешниот лидер на Каталонија, Карлес Пучдемон, денеска во Брисел им се придружи на поддржувачите на каталонската независност кои протестираа пред...