Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Европа2 часа

  Милиони евра за реставрација на базиликата „Свети Марко“ по поплавата

  За базиликата „Свети Марко“ во Венеција ќе бидат потребни милиони евра за реставрација кога неделава беше поплавена шести пат во...

  Македонија4 часа

  (Видео) Живковиќ: Мицкоски излажа дека пензиите се крателе

  Денеска, Христијан Мицкоски излажа дека не само што пензиите не растат туку тие се крателе. Тоа не е точно, изјави Милан...

  Црна хроника5 часа

  Тешко повреден велосипедист во сообраќајна несреќа во Скопје

  Скопјанец со автомобил удрил во велосипедист, кој со тешки повреди бил пренесен на Клиника. Според информаците од полицијата, несреќата се...

  Европа6 часа

  Во Австрија прогласена највисока опасност од лавини

  Обилните дождови и снегот создаваат проблеми во Австрија. Најлошо е во Јужен Тирол и Корушка. Во долините, обилните дождови предизвикаа...

  Црна хроника6 часа

  Кривични пријави против петмина за фалсификување исправи и злоупотреба на службена положба

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кратово поднесе кривична пријава против С.Т.(47) и К.Н.(35), двајцата од Куманово, поради постоење основи на...