Контакт

Актуелно

Регион8 минути

Поранешен министер на Малдиви обвинет дека зел два милиона долари за признавање на Косово

Поранешниот министер за надворешни работи на Малдиви, Ахмед Шахид е обвинет дека примил два милиона долари за признавање на независноста...

Регион12 минути

Во Загреб почнува Конгресот на ЕПП

Во Загреб денеска почнува Конгресот на Европската народна партија (ЕПП), а важна точка на агендата е избор на ново раководство....

Македонија34 минути

Времето денеска со врнежи од дожд кои повремено ќе бидат пообилни

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои повремено ќе бидат пообилни, соопшти УХМР. Локално врнежите ќе бидат...

Забава3 часа

(Видео) Десетици мисирки избегaа од фарма неколку недели пред Божик

Речиси 50 мисирки, за кои се претпоставува дека избегале од живинарска фарма неколку недели пред Божик, биле забележани во шума...

Европа13 часа

Милиони евра за реставрација на базиликата „Свети Марко“ по поплавата

За базиликата „Свети Марко“ во Венеција ќе бидат потребни милиони евра за реставрација кога неделава беше поплавена шести пат во...