Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Спорт6 часа

  Ванеса Брајант ја тужи хеликоптерската компанија за трагичната несреќа

  Ванеса Брајант поднела тужба против хеликоптерската компанија „Ајланд експрес хеликоптерс“ барајќи економска и казнена отштета по смртта на нејзиниот сопруг,...

  Европа8 часа

  Најмалку 30 лица се повредени во нападот во Германија, меѓу нив има и деца

  30-ина лица се повредени кога автомобил влета во карневалска парада во западниот германски град Волкмарсен, соопшти полицијата. Регионалната телевизиска станица...

  Регион9 часа

  Во Загреб се испитуваат шест примероци на коронавирус

  Вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19) се тестираат на Клиниката за инфективни болести во Загреб, јавуваат тамошните медиуми. По еден...

  Спорт9 часа

  Ѓоковиќ го продолжи победничкиот старт на 2020: Мора да работиш умно

  Светскиот број 1, Новак Ѓоковиќ го продолжи својот победнички старт на 2020, победувајќи во 14-тиот меч оваа година, откако со...

  Македонија11 час

  (Видео) Спасовски – Палмер: Реформите најавуваат позитивна и скорешна одлука на ЕУ за почеток на преговорите

  Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, на маргините на самитот за Западен Балкан на Европската банка за обнова и развој во Лондон,...