Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Европа55 минути

  Покрената истрага против Курц во врска со аферата „Ибица“

  Покрената е истрага против австрискиот канцелар Себастијан Курц поради лажна изјава пред парламентарниот истражен комитет во врска со аферата „Ибица“....

  Европа1 час

  Австријците подготвени да надоместат за одморот пропуштен минатата година

  Половина Австријци минатата година поради пандемијата се откажале од одмор, но оваа година речиси сите сакаат да заминат на летување....

  Свет2 часа

  Трамп: Додека јас бев во Белата куќа, владееше мир

  Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, зборуваше за конфликтот меѓу Израел и палестинскиот Хамас, велејќи дека на тоа подрачје владеел...

  Свет3 часа

  Итен состанок на Советот за безбедност на ООН поради ескалацијата на нападите меѓу Израел и Палестина

  Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ќе одржи итен состанок посветен на ескалацијата на тензиите меѓу Израелците и Палестинците,...

  Македонија3 часа

  Денеска нестабилно со пороен дожд и грмежи

  Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во северните делови ќе биде нестабилно со локален пороен...