Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија13 минути

  Се намалуваат цените за роаминг со Грција

  Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски и министерот за дигитални политики, телекомуникации и медиуми на Грција, Никос Папас...

  Регион26 минути

  Маж се разнесе со бомба на Копаоник

  Маж на возраст од 49 години изврши самоубиство во вилата „Рај“ на Копаоник, објавија белградските медиуми. Како што се наведува,...

  Свет1 час

  Почина модниот креатор Карл Лагерфелд

  Прочуениот германски моден креатор Карл Лагерфелд почина денеска на 86-годишна возраст, пренесе „Ројтерс“. Медиумите пренесуваат дека креативниот директор на модната...

  Македонија2 часа

  Ибраими: Штетата во „Титаник 2″ е 413 евра

  Обвинетиот поранешен член на ДИК, Бедредин Ибраими, во завршниот збор за случајот „Титаник 2″ на СЈО рече дека вкупната штета...

  Крвав четврток3 часа

  Дурловски: Доколку сум знаел за вакво сценарио за 27, осудете ме

  Доколку најдете доказ за какво било мое учество, планирање, намера да бидам дел од некакво сценарио за 27 април, осудете...