Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Свет4 минути

  Брисел е подготвен за одлагање на брегзит

  ЕУ ќе одобри одлагање на брегзит и по 31 октомври ако британскиот премиер, Борис Џонсон упати такво барање, но блокот...

  Свет50 минути

  Мадрид го одби повикот за разговори со Каталонците

  Шпанската Влада го одби повикот на каталонскиот лидер, Квим Тора за нови преговори. Привремениот премиер на Шпанија, Педро Санчез изјави...

  Свет3 часа

  Завршена истрагата за мејловите на Хилари Клинтон

  Стејт департментот ја заврши внатрешната истрага за користењето на адресата на приватната електронска пошта на поранешната американска државна секретарка, Хилари...

  Регион4 часа

  Медведев: Русија ќе ѝ пружи целосна поддршка на Србија за зачувување на интергитетот

  Русија е подготвена да пружи целосна неопходна поддршка за зачувување на територијалниот интегритет и суверенитет на Србија, порача рускиот премиер,...

  Македонија5 часа

  СДСМ: Дали Христијан Мицкоски бега од брзи избори?

  Од СДСМ прашуваат дали Христијан Мицкоски сака да побегне од предлогот за брзо соочување на предвремени парламентарни избори? „Со месеци...