Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Бегството на Груевски2 часа

  Димитров за обвинувањата од Вучиќ: Ние немаме интерес да ги влошуваме односите

  Случајот со бегството на поранешниот премиер Никола Груевски покажува колку е важна регионалната соработка, изјави министерот за надворешни работи, Никола...

  Македонија3 часа

  Намалена смртноста кај новороденчињата во првите шест месеци од годинава

  Во првите шест месеци од 2018 година, споредено со истиот период лани, смртноста кај новороденчињата на Клиниката за гинекологија е...

  Македонија3 часа

  „Го сакам Водно“: Итно да се донесе специјалниот закон за Водно што го вети Шилегов

  Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ бара итно да се донесе специјален закон со кој заштитата на Водно нема да зависи...

  Регион4 часа

  Орбан ѝ се налути на Хрватска: Нè изневеривте

  По неколку недели кои ги одбележаа добрите односи меѓу Унгарија и Хрватска, пред неколку дена дојде до повторно заладување на...

  Крвав четврток7 часа

  В понеделник Крсто Мукоски и Сашо Василевски ќе ги презентираат своите докази за настаните од 27 април

  Над 4 часа траеше денешното судско рочиште за настаните од 27 април на кое обвинителката Вилма Рускоска ги читаше писмените...