Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија60 минути

  Османи се сретна со Тимоние: „Процесот на интегрирање во ЕУ не е запрен“

  Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска оствари средба со францускиот амбасадор во земјата, Кристијан Тимоние, на која главна...

  Црна хроника2 часа

  Гостиварец силувал дете на неговата невенчана сопруга

  Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело pолов напад врз...

  Европа3 часа

  Туск во Загреб ќе стане претседател на Европската народна партија

  Претседателот на Европскиот совет, во заминување, Доналд Туск, ќе биде новиот претседател на Европската народна партија (ЕПП), потврди партијата во...

  Свет5 часа

  Девојче загина при уривање на мост во Франција

  Едно лице загина, а четири лица се спасени откако висечкиот мост над реката Тарн во близина на општината Мирепоа-сур-Тарн, североисточно...

  Македонија5 часа

  Алими : Не верував дека луѓе со интегритет во СЈО ќе ја злоупотребат положбата

  Адвокатот на Ејуп Алими, Мефаил Арслани, го повлече предлогот до судот во предметот „Титаник 3″ да биде испитан неговиот клиент....