Контакт

Актуелно

Европа1 час

„Да го сопреме лудилото“: Бес и неверување по предлогот за модерна обнова на Нотр Дам

Можноста катедралата Нотр Дам да добие нов модерен изглед, предизвика бес ширум Франција и светот, пренесе „РТ“. „Да го сопреме...

Свет2 часа

Во Литванија се роди бебе со четири промили алкохол во крвта

Во Универзитетската болница во Литванија се роди девојче со 4 промили алкохол во крвта. Мајка на девојчето е 35-годишна жена...

Регион4 часа

Кокаински скандал ја тресе војската во Црна Гора, уапсен подофицер

Воената полиција на Црна Гора уапси подофицер поради сомнежи за вмешаност во трговијата на 50 килограми кокаин, кои биле запленети...

Црна хроника5 часа

Пронајдена марихуана во пакет во прилепскиот затвор

Против 40-годишно лице од Штип поднесена е кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги. Полицијата соопшти...

Свет5 часа

Брачен пар осуден на доживотен затвор, ги злоставувале нивните деца

Брачен пар од Калифорнија кој ја призна вината за повеќегодишното злоставување на нивните 12 деца, е осуден на доживотна казна...