Контакт

Актуелно

Македонија11 минута

Влада: Службените трошоци на членовите на Владата се намалени за 26% во однос на првиот мониториран циклус

Владата го објави најновиот шест месечен извештај за трошоците на функционерите на актуелниот состав на Владата. Целта на оваа алатка,...

Црна хроника2 часа

Маж пристигнал на Клиниката за токсикологија и починал

Непознато машко лице синоќа пристигнало на Клиниката за токсикологија во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде што починало, соопшти МВР. Според...

Култура3 часа

Познатиот режисер Фатих Акин пристигна во Битола

Попладнево во Битола пристигна специјалниот гостин на 40. ИФФК „Браќа Манаки“, светски познатиот режисер Фатих Акин. Го пречека директорката Гена...

Македонија5 часа

30 земји се здружија во борбата против криминалот на Западен Балкан

ЕМПАКТ-програмата (Европска мултидисциплинарна платформа за борба против закани од криминал), која вклучува нелегална трговија со огнено оружје, нелегална миграција, измама...

Македонија5 часа

ЗНМ ја осуди објавата на Златев за обвинителката Фетаи на „Фејсбук“

Новинарите имаат многу поголема одговорност пред јавноста секогаш кога се обраќаат, било тоа да е преку медиумите или социјалните мрежи....